اخبــــــــــار عســـــــــــلويــــه

دوباره برگشتیم

عملیات اجرایی ساخت مرکز آموزش علمی کاربردی

مدیرعامل منطقه ویژه پارس در آیین آغاز عملیاتی اجرایی این پروژه از اهتمام این سازمان به توسعه زیرساخت های آموزشی خبر داد و  بر ساخت و گسترش فضاهای آموزش عالی در این منطقه تاکید کرد.

مهندس مسعود نصوری تصریح کرد: همزمان با توسعه بزرگترین و راهبردی ترین طرح صنعت نفت کشور (طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی) و توسعه صنعتی منطقه، تقویت فضاهای آموزشی و فرهنگی برای کارکنان و ساکنان این منطقه نیز ضروری است.

دانشگاه جامع علمی کاربردی منطقه ویژه پارس هم اکنون در بخشی از ساختمان مدیریت اشتغال و دانشگاه پیام نور عسلویه فعال است و در مقطع پودمانی (بدون کنکور) کاردانی، در رشته های آتش نشانی و ایمنی با گـرایش اطفای حریق، برق – قـدرت ( پست و انتقال )، بـهره برداری پالایش گاز، مدیریت خدمات گمرکی، روابــط عمومی، عمران – آب و فاضلاب گـرایش شبکه تصفیه خانه فاضلاب، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیریت خدمات بندری و نرم افزار کامپیوتر دانشجو می پذیرد.

همچنین در مقطع کاردانی ترمی ( با کنکور )، رشته های آتش نشانی و خدمات ایمنی ( گرایش اطفای حریق )، بهره برداری پالایش گاز، الکتروتکنیک – برق صنعتی و  میکانیک خودرو – گرایش میکانیک خودرو برای تحصیل دانشجویان تعیین شده است.

این دانشگاه همچنین در مقاطع کارشناسی نا پیوسته ( کاردانی به کارشناسی) و کارشناسی پیوسته به ترتیب رشته های آتش نشانی و خدمات ایمنی گرایش مدیریت عملیات در حریق و حوادث و رشته مهندسی برق – شبکه های انتقال و توزیع دانشجو می پذیرد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

استخدام 1500 نفر در ثبت احوال

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: بر اساس اخذ مجوز از معاونت توسعه منابع انسانی رئیس جمهور یک هزار و 500 نفر امسال در استان‌های مختلف کشور جذب ثبت احوال می‌شوند.

 محمد ناظمی‌اردکانی در حاشیه گردهمایی روسای ثبت احوال شمال غرب کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر 30 درصد پست‌های اداری ثبت احوال کشور خالی است که امیدواریم با استخدام‌های جدید بتوانیم این خلأ را پر کنیم. وی با بیان اینکه استخدام در ثبت احوال توسط استانداری‌ها و به شکل غیر متمرکز انجام می‌شود، افزود: این استخدام‌ها از طریق نشر آگهی و اعلام عمومی از طریق رسانه‌ها انجام شده و مراحل گزینش آن نیز به کمک استانداری و ثبت احوال انجام می‌شود.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

ادارات بوشهر پنج شنبه ها تعطيل مي شوند

 ادارات استان بوشهر از خرداد تا شهريورماه در روزهاي پنج شنبه تعطيل خواهند شد.
يك منبع آگاه با اعلام اين خبر به «خليج فارس» افزود: استاندار بوشهر موافقت خود را با اين موضوع اعلام كرده و قرار است در جلسه آينده شوراي اداري استان كه شنبه آينده مي باشد، رسما اين تصميم به مديران استان اعلام شود.
به گفته وي قرار است با تعطيلي پنج شنبه هاي ادارات و دستگاههاي اجرايي استان، ساعت فعاليت كارمندان از 6:45 تا 14:30 باشد.
سال گذشته نيز از 15 تيرماه تا پايان شهريورماه ادارات استان در روزهاي پنج شنبه تعطيل شدند، اگرچه اين موضوع تا مهرماه نيز ادامه يافت، ولي شوراي معاونان استانداري در غياب جهان بخش استاندار بوشهر به دليل آنچه "عقب كشيده شدن ساعت ها و گلايه كارمندان زن براي آماده كردن فرزندان محصل شان" عنوان گرديد، تنها يك هفته در مهرماه تعطيلي پنج شبنه ها اجرا شد.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

انتقاد عضو شوراي شهر بوشهر از وضعيت ته لنجي

داريوش پوربهي گفت: قانون جديد ته لنجي باعث سخت شدن معيشت لنج دارن و ملوانان شده است.
 افزود: دستور العمل جديد ته لنجي باعث نارضايتي شديد لنج داران و ملوانان شده است و درخواستي که از مديران حوزه اقتصاد استان داريم اين است که به هرنحوممکن براي حل مشکل ته لنجي ( کالاي همراه ملوان) تدبيرکند تا ملوانان شناورهاي سفاري بصورت قانونمند به فعاليت خود ادامه دهند.
وي افزود: با توجه به اين که بيشتر مردم استان بوشهر ازطريق تجارت و بازرگاني امرارمعاش مي کنند، مشکل بوجود آمده در مورد قانون جديد ته لنجي تأثير زيادي بر زندگي معيشتي مردم مي‌گذارد و آثار منفي دارد.
پوربهي گفت: دولت در بنادر تجاري سرمايه گذاري زيادي انجام داده است تا مردم بتوانند براحتي زندگي کنند و امرار معاش خودرا از اين طريق به دست آورند كه اميدواريم قانون جديد ته لنجي که باعث ايجاد مشکلاتي براي ملوانان و لنج داران شود به هر نحو ممکن اصلاح شود.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

افزايش بي اعتنايي به حقوق كارگران در عسلويه به بهانه قانون مناطق آزاد

خليج فارس: سرپرست خانه كارگر استان بوشهر مي گويد: بي اعتنايي به حقوق كارگري در عسلويه از جمله تاخير در پرداخت حقوق ها افزايش يافته و اداره كار و نهادهاي كارگري نيز به دليل اينكه پارس جنوبي جزو مناطق آزاد تعريف شده، كاري از دست شان بر نمي آيد.
موسي جوانمرد در گفتگو با «خليج فارس» افزود: شرکتهای پیمانکاری تامين نيروي انساني صنايع پتروشیمی منطقه عسلویه و پارس جنوبی از پرداخت حقوق و سایر مزایای قانونی کارگران خود طفره مي روند و آن را با تاخير چند ماه مي پردازند.
 جوانمرد ادامه داد: مناطق آزاد تجاری تابع قانون کار مناطق آزاد هستند و متاسفانه به همین جهت مسئولان ادارات کار نظارت کافی و درستی در خصوص کارگاهای متخلف در این مناطق ندارند.
وي خاطرنشان كرد: در شرايطي كه مصوبه دولت براي سپردن دست كم 50 درصد مشاغل پارس جنوبي به بومي ها دقيق و كامل اجرا نشده، مشكل تاخير در پرداخت و بي اعتنايي به حقوق كارگران خصوصا در بخش شركت هاي پيمانكاري نيز مشكل عمده اي در عسلويه مي باشد كه به دليل قرارگيري اين منطقه در شمول مناطق آزاد، اداره كار نظارت كافي را بر اين موضوع ندارد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

با ارسال جوابيه اي به «خليج فارس» توضيحات مديركل سابق ارشاد بوشهر درباره سرنوشت مجتمع فرهنگي عسلويه


بدون تردید این اقدام خوشایندی برای وزارت ارشاد بود که دغدغه ی مسائل و مشکلات فرهنگی منطقه عسلویه را داشت.
مدتی طول کشید و خبری از احداث مجتمع نشد. هر چه پیگیری کردیم نتیجه ای حاصل نشد در نهایت با پیگیری هایی که با وزارت ارشاد داشتیم، احداث مجتمع فرهنگی هنری دیگری در عسلویه از محل اعتبارات ملی مورد تصویب قرار گرفت.
با فرماندار وقت کنگان و بخشدار عسلویه رایزنی های لازم را برای تأمین زمین نمودیم و زمین مناسب از سوی شهرداری در اختیار اداره کل ارشاد بوشهر برای احداث مجتمع قرار گرفت. به دنبال آن، منطقه ویژه اعلام نمود که ما همان زمینی را که قبلاً مراسم کلنگ زنی در آن انجام شده بود در اختیار اداره ارشاد می گذاریم.
از آنجا که موقعیت آن زمین بهتر از زمینی بود که شهرداری در اختیار ارشاد قرار داده بود، ما پذیرفتیم. متأسفانه آن قدر، امروز و فردا شد  ولی خبری از واگذاری زمین نشد. این باعث شد که ما هم زمین شهرداری را از دست بدهیم و هم زمین منطقه ویژه را ! و چون زمین مناسب نداشتیم، تأمین اعتبار نیز صورت نگرفت.
دوبار رایزنی ما با بخشدار محترم عسلویه برای تأمین زمین شروع شد و با همکاری که کردند، زمین مناسب دیگری در شهر عسلویه به ارشاد واگذار گردید.
پیگیری  برای تأمین اعتبار ادامه پیدا کردکه خوشبختانه این اقدام نیز صورت گرفت در نهایت نقشه مجتمع فرهنگی هنری عسلویه در هفت هزار مربع طراحی گردید و به مناقصه گذاشته شد، پیمانکار مشخص گردید و همه هماهنگی ها برای آغاز عملیات اجرایی آن در هفته اول مرداد 1390 صورت گرفت که همزمان با خداحافظی اینجانب از اداره کل ارشاد استان گردید و مراسم کلنگ زنی انجام نشد؛ اگرچه کارهای مقدماتی احداث آن ادامه پیدا کرد ولی مراسم کلنگ زنی آن به طور رسمی در دهه فجر 1390 با حضور مسؤولان محترم انجام گرفت.
این مجتمع  فرهنگی هنری بعد از مجتمع بزرگ هنری بوشهر که در 4 تیر ماه 1390 با حضور دکتر حداد عادل  در اراضي آزادسده نظامي بوشهر عملیات اجرایی آن آغاز شد، دومین مجتمع فرهنگی هنری استان از نظر مساحت می باشد .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

بيكاري 40 درصدي صيادان بوشهر طي سال گذشته

به گزارش «خليج فارس»؛ محمد کارگر از افزایش بدهی صیادان به بخش‌های دولتی خبر داد و گفت: تعداد زیادی از صیادان به دلیل عدم توانایی در پرداخت اين بدهی‌ها ورشکست شده‌اند.
اين فعال كارگري در بوشهر كه با ايلنا گفتگو كرده، افزایش هزینه سفرهای دریايي به تبع افزایش نرخ سوخت پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و کاهش ذخایر دریایی را از مهمترين دلايل بیکاری صیادان اعلام کرد و یاد آور شد: در صورت عدم اعمال سیاست‌های حمایتی، روند بیکاری صیادان سير صعودی خواهد داشت.
ريس اتحادیه صیادان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر ۷۰۰ کیلومتر پهنه‌ي ساحلي دارد و این حق مردم است که زندگی خود را از طریق دریا سپری کنند، یاد آور شد: در حال حاضر با توجه به متوقف شدن صیادی این نگرانی وجود دارد که صيادان به جاي صيد ماهي به واردات ماهی روی بیاورند.
او با بيان اينكه در شرايط فعلي صیادان معتقدند اگر ماهی وارد کنند و بفروشند برای آن‌ها به صرفه‌تر است، یاد آور شد: سهمیه سوخت کشتی‌های صیادی بسیار کم است و‌‌ همان میزان کم نیز با مبلغ بسیار بالا ارائه می‌شود و به هیچ وجه به صرفه نیست.
کارگر خواستار کاهش سن بازنشستگی در میان صیادان شد و گفت: صیادان به دلیل شرایط سخت پس از ۱۵ سال فعالیت در این حرفه قادر به کار کردن نیستند و شرايط بازنشستگي فعلي در مورد آنان ناعادلانه است.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

بابا نان نمی دهد...!(روز معلم و کارگر فرخنده باد)

 
سخت است برای تو از تو نوشتن
با سی و دو حرفی که با آن درس عشق دادی
ساده می نویسم
به سادگی نیمکت های کلاس
به سادگی تصمیم کبری......!!
با همان سی و دو حرف ساده
الف...ب....پ....!!
الف مثل آموختن
ب مثل بردباری
پ مثل پند
ت مثل آخر طاقت....!!
د مثل دلسوزی
ع مثل عشق
میم هم مثل عشق.......مثل تو.....معلم!!
از تو می نویسم برای تو
از تمام روزهای خوب
از ساده گی سفره ی کوکب خانم.
از فداکاری دهقان فداکار.........!!
از تمام خوبی ها ,محبت ها
این روزها درس سادگی را خط می زنند
فداکاری را مردود می کنند
درس ما این است:
بابا پیر شده است
بابا دست هایش پینه بسته است
بابا صورتش از آفتاب سوخته است 
بابا حقوق نمی گیرد
بابا شکسته شده است
بابا اشک هایش را پنهان می کند
این روزها
بابا نان نمی دهد
آخر می دانی:
بابا کارگر است...!
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

روز معلم گرامی باد

بی انصافی ست که تو را به شمع تشبیه کنم زیرا شمع را می سازند تا بسوزد اما تو می سوزی تا بسازی 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

دست هایت که آیینه تلاش روزگارند ، روزت مبارک

به زیر بار زندگی ، شکسته شد هر کمری   جواب کودکان چه هست به خانه گر نان نبری

خفت و خواری و ستم ، مزد نبود نان بخری     نان عرق را بخوریم ، رها شویم ز نوکری

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

62 درصد مواد مخدر استان در عسلويه كشف مي شود

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: پلیس با ارایه آموزش همگانی و اطلاع رسانی به اقشار مختلف جامعه، اعم از دانش آموزان، دانشجویان و خانوده ها، در زمینه انواع مواد مخدر و اثرات سوء مصرف، گام های موثری در راه پیشگیری از اعتیاد برداشته است .
 سرهنگ حجت الله نوری افزود: ادامه داد: پارسال چهارتن و 433كیلوگرم انواع مواد مخدر دراستان بوشهر كشف و ضبط شد.
سرهنگ نوری با بیان اینكه كشفیات یادشده نسبت به سال 89 ده درصد رشد نشان می دهد گفت: 96درصد كشفیات پارسال توسط رده های مختلف ناجا و چهاردرصد مابقی نیز توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی كشف شده است.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان بوشهر اظهارداشت: 62درصد كشفیات مواد مخدر در مبدا ورودی به این استان واقع در منطقه عسلویه انجام شده است.
وی ادامه داد: درهمین ارتباط 50 باند مواد مخدر متلاشی و یكهزارو 687 نفر نیز دستگیر شده اند كه از این شمار 34 قاچاقچی عمده بوده است./منبع:ايرنا

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

تکمیل مجتمع فرهنگی عسلویه نیازمند حمایت مسئولان است

حسن مختارزاده صبح سه‌شنبه در بازدید از پروژه‌های فرهنگی هنری شهرستان کنگان اظهار داشت: مجتمع فرهنگی هنری عسلویه از مهم ترین و کلان‌ترین پروژه‌های فرهنگی هنری در این شهرستان است که نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.

وی ادامه داد: این پروژه بزرگ با بیش از 90 میلیارد ریال به صورت پیشرفته و مدرن، در حال اجراست که امیدواریم با بهره‌برداری از آن بسیاری از مشکلات حوزه فرهنگ و هنر این منطقه حل شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگان اضافه کرد: برای تکمیل و تجهیز این مجمتع، نظارت مشاروان طرح به طور جدی لازم است و باید اعتبارات لازم برای اجرای آن نیز تامین شود، این کار نیازمند حمایت جدی مسئولان است که باید از راه‌های مختلف تامین و تخصیص داده شود.

وی در بازدید از ساختمان کتابخانه عمومی شهر نخل تقی، پیشرفت پروژه را بدلیل مشکلات مالی پیمانکار مناسب ندانست و بیان داشت: این موضوع از طریق شهرستان و استان به صورت اولویت پیگیری می‌شود.

مختارزاده افزود: در سال 90 با همکاری فرمانداری شهرستان کنگان، شهرداری‌های سطح شهرستان، شوراهای اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و اداره امور کتابخانه‌ها، طرح‌های کتابخانه عمومی شهر کنگان – عسلویه به بهره برداری رسید.

وی به بیان فعالیت‌های حوزه فرهنگ و هنر این شهرستان در سال گذشته پرداخت و ادامه داد: اعتبارات لازم برای احداث کتابخانه عمومی در سیراف تکمیل شده است.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان کنگان اظهار داشت: همچنین کتابخانه عمومی نخل تقی راه‌اندازی شده، کانون پرورشی فکری کودک و نوجوان در عسلویه آغاز به کار کرده و پلاتو نمایش در مجمتع ارشاد انجام گرفت.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

همه بومی شدن جز ما مردم مظلوم عسلویه

در شرايطي كه انتقاداتي درباره اجرا نشدن دقيق مصوبه اشتغال جوانان بوشهري در صنابع نفت و گاز مطرح مي باشد، هيات دولت مصوب كرد: جوانان هرمزگاني تا شعاع 100 كيلومتري شهر عسلويه به عنوان بومي عسلويه  قلمداد مي شوند.
به گزارش «خليج فارس»؛ هيات دولت در چهارمين سفر استاني اش به هرمزگان كه از سه شنبه گذشته آغاز و تا جمعه شب ادامه داشت، اين تصميم را مصوب و اعلام كرد.
محمدرضا رحيمي معاون اول رييس جمهور كه  از سال 88 در پايان سفرهاي استاني هيات دولت براي اعلام مصوبات سفر به جمع خبرنگاران مي آيد، در نشست خبري اش در هرمزگان گفت: «يكي از مصوبات مهم كارگروه اشتغال استان اين بود كه ساكنان هرمزگان كه تا شعاع 100 کیلومتری شهر عسلویه زندگی می کنند، براي اشتغال در صنابع اين بخش به عنوان بومي قلمداد خواهند شد.»
در پي اعلام اين مطلب كه در خبرگزاري هاي سراسري نيز منعكس شده، سايت هاي استان هرمزگان اين تصميم را خبر خوش هيات دولت براي جوانان استان اعلام كردند.

مصوبه دولت 6 ماه پس از نامه نگاري نمايندگان فارس و هرمزگان
مصوبه هيات دولت براي بومي قلمداد كردن متقاضيان اشتغال در عسلويه تا شعاع 100 كيلومتري در استان هرمزگان  در شرايطي رسما اعلام شد كه 7 شهريورماه سال گذشته 10 نماينده فارس و 3 نماينده استان هرمزگان در مجلس  هشتم در نامه اي به رييس جمهور خواستار آن شدند كه در خصوص آنچه «محدوديت در استخدام پارس جنوبي به دليل آئين نامه اشتغال 50 درصدي جوانان استان بوشهر عنوان مي شود»، تجديد نظر صورت بگيرد.
امضاء كنندگان آن نامه خطاب به محمود احمدي نژاد اعلام كرده بودند: «پروژه عسلويه از منابع فرااستاني و ملي است، از اين رو به منظور رعايت حقوق مردم و عدالت مي بايست تمامي مردم مناطق همجوار و حوزه نفوذ (تاثير) از امتيازات آن از جمله اشتغال برخوردار باشند.»
آنها از احمدي نژاد درخواست كردند «خواهشمند است در راستاي اصلاح و يا تكميل ابلاغيه دولت درباره الزام صنايع عسلويه به سپردن دست كم 50 درصد اشتغال خود به بومي هاي استان بوشهر،ابلاغيه فوق الذكر به گونه اي اصلاح شود كه اولويت نيروهاي مناطق همجوار محدود در دايره اي به طول شعاع آخرين نقطه استان بوشهر(بندر ديلم) به عسلويه نماد و بتواند بخشي از استان فارس و هرمزگان را نيز در بر مي گيرد.»
توجيه امضاء كنندگان اين نامه براي تغيير در مصوبه 50 درصدي اشتغال جوانان بوشهري هم اين بود كه «بديهي است ساكنين محدوده 50 كيلومتري كه تحت تاثير مستقيم عوامل اقتصادي- اجتماعي- فيزيكي و زيست محيطي هستند بايستي از امتياز بالاتري برخوردار باشند.»
حالا با گذشت 6 ماه از درخواست مشترك 13 نماينده فارس و هرمزگان، هيات دولت در سفر به هرمزگان تصميم گرفت تا شعاع 100 كيلومتري اطراف عسلويه در اين استان را بومي عسلويه قلمداد كند.
اين در حالي مي باشد كه هنوز بخشي از درخواست آن نامه كه مربوط به نمايندگان استان فارس بوده بدون پاسخ مانده و پيش بيني مي شود در سفر هيات دولت به اين استان، احتمالا درخواست بومي قلمداد شدن  محدوده اي از فارس در عسلويه مطرح شود؛ اتفاقي كه در صورت تصويب آن، عملا مصوبه هيات دولت مبني بر الزام صنابع پارس جنوبي براي سپردن دست كم 50 درصد استخدام هاي خود به بومي ها - كه تا كنون ساكنان استان بوشهر از اين تعريف برخوردار بودند-  همانند گوشت قرباني خواهد شد.
با اين حساب در شرايطي كه آمار دقيق و كاملي از اجراي مصوبه سفر استاني هيات دولت به بوشهر در بهمن 84 مبني بر الزام صنايع نفت و گاز و پارس جنوبي براي سپردن حداقل 50 درصد سهميه استخدامي شان به نيروهاي بومي بوشهر ارائه نشده، پيش بيني مي شود گسترش تعريف  "بومي عسلويه" به استان  همجوار، مي تواند روزنه هاي اميد و شانس گذشته جوانان براي اشتغال در اين صنابع كه از رهاورد مصوبه  سال 84 شكل گرفته بود را كمتر از گذشته كند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

فرمانده سپاه عسلویه خبر داد اعزام 750 دانش‌آموز از عسلویه به مناطق عملیاتی جنوب

فرمانده سپاه عسلویه با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی افزود: نامگذاری سال‌ها توسط مقام معظم رهبری همواره حکمت بسیار زیادی دارد و اطمینان داریم امسال نیز با تلاش همه تولیدکنندگان و متخصصان داخلی شاهد رشد و توسعه اقتصاد کشور خواهیم بود.

فرمانده سپاه عسلویه در ادامه با اشاره به برگزاری اردوهای راهیان‌نور از اعزام بیش از 750 دانش‌آموز از عسلویه به مناطق عملیاتی جنوب خبر داد و خاطر نشان کرد: در تعطیلات نوروز امسال 750 نفر از دانش‌آموزان پسر و دختر از منطقه عسلویه به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند.

ملکوتی تصریح کرد: راهیان‌نور عسلویه در اردوگاه مارد مستقر می‌شوند و از مناطق جنگی هویزه، دهلاویه، یادمان شهدای طلاییه، یادمان شهدای عملیات رمضان و شلمچه بازدید می‌کنند.

وی از حضور راویان‌نور در این اردوها خبر داد و گفت: در تمام کاروان‌های اعزامی از عسلویه، رزمندگان و سرداران دوران دفاع مقدس همراه راهیان‌نور هستند و به عنوان راویان‌نور فعالیت می‌کنند.

فرمانده سپاه عسلویه گفت: اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری و برگزاری مسابقات فرهنگی با موضوع دفاع مقدس نیز از جمله برنامه‌هایی است که برای دانش‌آموزان تدارک دیده شده است.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

متن کامل پیام نوروزی رئیس جمهور حمایت از تولید، صادرات ملی، سرمایه و کار ایرانی، دستور کار دولت در س

رییس جمهور تصریح کرد: در سال 90 حرکت پرشتاب ملت ایران در عرصه‌های گوناگون اقتصادی، علمی، صنعتی، فناوری و سیاسی گسترش پیدا کرد و به فضل الهی در سال 91 با سرعت بیشتر ادامه پیدا خواهد کرد.

دکتر احمدی نژاد با اشاره به اینکه در سال 90 دهها هزار طرح عمرانی و پروژه‌های گوناگون در گوشه و کنار کشور به بهره‌برداری رسید و دستاوردهای علمی و فناوری‌ بزرگ در اختیار ملت قرار گرفت، اظهار داشت: در همین دوره اقدامات تحولی بسیاری برنامه‌ریزی شد که از این بابت خداوند منان را سپاسگزارم و از همراهی و همدلی ملت بزرگ صمیمانه تشکر می‌کنم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

متن کامل پیام نوروزی مقام معظم رهبری: "تولید ملى و حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانى" شعار امسال است

بسم‌اللّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌

یا مقلّب القلوب و الأبصار یا مدبّر اللّیل و النّهار یا محوّل الحول و الأحوال حوّل حالنا الى احسن الحال.

اللّهمّ کن لولیّک الحجّة بن الحسن صلواتک علیه و على ءابائه فى هذه السّاعة و فى کلّ ساعة ولیّا و حافظا و قائدا و ناصرا و دلیلا و عینا حتّى تسکنه ارضک طوعا و تمتّعه فیها طویلا.

اللّهمّ اعطه فى نفسه و ذریّته و شیعته و رعیّته و خاصّته و عامّته و عدوّه و جمیع اهل الدّنیا ما تقرّ به عینه و تسرّ به نفسه.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

یا مقلّب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل و النهار یا محوّل الحول و الاحوال حوّل حالنا الى احسن الحال

گروه اينترنتي درهم | www.darhami.com

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

پرواز عسلویه به اصفهان بدلیل اوضاع نامساعد جوی در فرودگاه مهر آباد نشست

پرواز عسلویه به اصفهان   که ساعت ۱:۴۰ دقیقه امروز یکشنبه  از فرودگاه خلیج فارس عسلویه پرواز کرد بدلیل نامساعد بودن اوضاع جوی و بعد از دو با ر  فرود ناموفق در فرودگاه اصفهان  مجبور به تغییر مسیر و ساعت ۴:۳۰ در  فرود در فرودگاه مهر آباد تهران شد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

اختلاس غيربومي ها در عسلويه

يك منبع آگاه كه خواست نامش فاش نشود در گفتگو با سوك افزود : تعدادي از كارشناسان غير بومي شاغل در يكي از مجتمع هاي گازي عسلويه به جرم اختلاس تحت تعقيب سيستم امنيتي قضايي هستند .

وي بدون ذكر ميزان اختلاس انجام شده  اضافه كرد : هر چند اين افراد هم اكنون توسط سيتم قضايي و امنيتي تحت تعقيب هستند اما بازتاب اين اقدام خلاف قانوني اين كارشناسان غير بومي در منطقه جالب به نظر نمي رسد .

گفتني است روشن سازي مسئولان در اين پرونده اختلاس مي تواند در راستاي جلوگيري ازبروز برخي  شايعه سازي ها تاثيرگذار باشد .

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

آنان که سنگ انداختند را می بخشم?

قیصر صالحی نماینده مردم در مجلس هفتم و داوطلب حوزه ی انتخابیه دیر، کنگان و جم، در پیامی به مردم، از حضور با شکوه آنان در انتخابات دوازده اسفند ماه تشکر و قدردانی نمود.

به نام خداوند بخشنده ی مهربان

مردم شریف و قهرمان شهرستانهای دیر، کنگان و جم!

مردم بزرگوار، همدل و همیشه همراهم در بخش عسلویه!

من فرزند پرورش یافته در دامان شمایم. فرزند رنج ها و شادی هایتان! دردها و درمان هایتان! اشک ها و لبخندهایتان! فرزند مردم شگفت انگیزی که مردم زمانه اند! «مردمی که نام هایشان، رنگ کهنه ی شناسنامه هایشان درد می کند».

آمده بودم که فریاد رسای شما باشم و با تکیه بر تجربه ها و اندوخته های پیشینم، طرحی نو برای توسعه ی منطقه، ایجاد فرصت های اشتغال و خدمت صادقانه و بی ریا برای شما داشته باشم.

آمده بودم تا انگیزه ای برای رشد، شکوفایی و معرفی فرزندان تحصیلکرده و باسوادی باشم که نه به کانون های ثروت و قدرت متصلند و نه وامدار جریان های رایج و نوظهور سیاسی. آمده بودم تا استعدادهای شگفت جوان منطقه را برای بدنه ی مدیریت استان و کشور آماده و معرفی نمایم. بدنه ی مدیریتی که متأسفانه هم اکنون از نیروهای این حوزه (جنوب استان) خالیست.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

حداقل دريافتي ملوانان بوشهري بعد از يك سفر 2 ماهه 300 تا 400 هزار تومان است

رييس انجمن صنفي ملوانان استان بوشهراعلام كرد: هشت هزار ملوان بوشهري نسبت ثابت ماندن دستمزد خود در طول پنج سال اخير معترض هستند.
به گزارش «خليج فارس»؛ امرالله رهنما در گفتگو با ايلنا افزود: اعتراض ملوانان بوشهري علاوه بر ثابت ماندن دستمزد به نحوه پرداخت و محاسبه حق بيمه تامين اجتماعي نيز وارد است چرا كه با محاسبه و پرداخت حق بيمه چند ماه در سال كه در حال مسافرت هستند آنان هيچ‌گاه امكان بازنشستگي ندارند.
او افزود: حداقل دريافتي ملوانان بوشهري بعد ار يك سفر 2 ماهه 300 تا 400 هزار تومان است و هيچ ارگاني به جهت سختي كارشان از آنها حمايت نمي‌كند.
به گفته اين فعال كارگري عمده ملوانان بر روي لنج‌هاي بخش خصوصي به كارهاي باربري، تخليه بار، نگهداري از لنج و خدمات ديگر مشغولند.
رهنما افزود: براي حمايت از اين قشر محروم مدتي است كه انجمن صنفي حمايت از ملوانان تاسيس شده است كه متاسفانه اين انجمن هم در شرف تعطيلي است.
او با انتقاد از وزارت كار رفاه و تامين اجتماعي در خصوص عدم حمايت از ملوانان و ثابت ماندن دستمزدشان و همچنين بيمه تامين اجتماعي كه هر سال 3 ماه آن - فقط زماني كه در مسافرت كاري به سر مي‌برند - پرداخت مي‌شود، خاطر نشان كرد: دريافت حقوق ملوانان بصورت توافقي است و هيچ قراردادي با آنان منعقد نمي‌شود.
او گفت: همه ملوانان كارت و جواز براي عبور و مرور در سواحل خليج فارس را از سازمان بنادر دارا مي‌باشند و شغلشان به جهت سختي كار جزء مشاغل سخت زيان آور محسوب مي‌شود اما با اين نوع پرداخت حق بيمه هيچ‌گاه به بازنشستگي نمي‌رسند.
او با بيان اينكه عمده مشكلات ملوانان بيمه و دريافت مزد عادلانه است در خاتمه اظهار داشت: حداقل دستمزد بر اساس تورم موجود و پوشش بيمه‌اي تامين اجتماعي بصورت دائم خواسته ملوانان است تا اين قشر از جامعه بتوانند با حداقل‌ها گذران زندگي كنند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

آگهی استخدامی دربانک اقتصادنوین

به نقل از باشگاه خبرنگاران ،بانک اقتصادنوین در راستای ایجاد فرصت برابر برای رشد و بالندگی، در محیطی پویا و ارزش‌آفرین و به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در سطح بانکدار، در تهران و شهرستان‌های مورد اشاره در زیر از داوطلبان ذکور حائز شرایط دعوت به همکاری می‌نماید.
متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام از تاریخ ۹۰/۱۱/۲۵ لغایت ۹۰/۱۲/۰۴ به سایت بانک به آدرس زیر مراجعه نمایند.

نام شهر تعداد نیروی موردنیاز نام شهر تعداد نیروی موردنیاز نام شهر تعداد نیروی موردنیاز
تهران ۸۴ نفر ساری ۷ نفر کرمانشاه ۷ نفر
تبریز ۱۱ نفر بابل ۴ نفر گراش ۳ نفر
لار ۷ نفر بابلسر ۱۱ نفر بیرجند ۲ نفر
ساوه ۳ نفر آبادان ۲ نفر شاهین شهر ۱ نفر
رشت ۴ نفر عسلویه ۳ نفر مبارکه ۲ نفر
شهرضا ۷ نفر سقز ۲ نفر مرودشت ۲ نفر
اراک ۶ نفر ایلام ۲ نفر فسا ۱ نفر
دزفول ۱ نفر قزوین ۷ نفر بندرعباس ۲ نفر
مشهد ۳۰ نفر قم ۵ نفر بندرلنگه ۲ نفر
اصفهان ۲۰ نفر شیراز ۲۲ نفر زاهدان ۱ نفر
اهواز ۲۱ نفر قائمشهر ۴ نفر سمنان ۲ نفر
کاشان ۳ نفر شهرکرد ۱ نفر خرم آباد ۲ نفر
نجف آباد ۱ نفر بروجرد ۲ نفر خمینی شهر ۵ نفر
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

ببین عشق چه می کنه!!!

جواني 18 ساله كه از طريق اينترنت با دختري از همدان آشنا شده بود، اقدام به خودكشي كرد.
اين جوان كه در اينترنت با دختري از همدان آشنا و به وي علاقمند شده بود، در مقابل مخالفت هاي خانواده اش درخصوص ازدواج با اين دختر اقدام به خودكشي كرد.
مادر اين جوان در بيمارستان 17 شهريور برازجان گفت : فرزندم پس از آشنايي با اين دختر، براي ديدارش با موتورسيكلت تا همدان رفته و به وي پيشنهاد ازدواج داده بود.
وي با بيان اين كه حدود نه ماه است كه پسرم از ما مي خواهد با ازدواجش موافقت كنيم، ابراز داشت: در اين مدت هر چقدر خانواده و ريش سفيدان اقوام با وي صحبت كرده و خواستار جدايي اش از اين دختر شدند، قبول نكرد.
مادر اين جوان 18 ساله گفت: سرانجام شب گذشته پسرم تصميم داشت با خوردن دو بسته قرص خواب آور به زندگي خود پايان دهد كه خوشبختانه بلافاصله وي را بيمارستان منتقل كرديم.
وي با بيان اين كه هم اكنون پزشكان بيمارستان سموم ناشي از قرص را از بدن فرزندم خارج كردند، اظهار داشت: در حال حاضر معده پسرم شستشو داده شده و حال عمومي وي رضايت بخش است./منبع:بوشهرنيوز

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

دلار سال به سال بزرگتر می شود


قیمت دلار در بازار آزاد در 33سال
سال  تومان
1357 10
1358 14
1359 20
1360 27
1361 35
1362 45
1363 58
1364 61
1365 74
1366 99
1367 96
1368 120
1369 141
1370 142
1371 149
1372 180
1373 263
1374 403
1375 444
1376 478
1377 646
1378 863
1379 813
1380 792
1381 799
1382 832
1383 874
1384 904
1385 922
1386 935
1387 966
1388  1000
1389 1100
1390 ( بهمن ماه)  1900
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

استاندار: رتبه بوشهر در اشتغالزايي سي ام است!/ براي برخورد با مديران كم كار از رييس جمهور حكم گرفته

استاندار بوشهر گفت: مدیران بانك هایی كه نمی توانند در زمینه اشتغال با دستگاه های اجرایی وكارآفرینان همكاری و مشكلی را حل كنند، خودشان كنار بروند.
محمد حسین جهانبخش در جلسه شورای بانك های استان بوشهر افزود: مدیرانی كه همكاری نكنند اگر خودشان نروند، یقین داشته باشند آن ها را كنار می گذاریم.
وی اضافه كرد: تاكنون هر چه دیده ایم چشم پوشی كرده ایم ولی از این به بعد از طرف رییس جمهوری اختیار داریم كه با مدیران كم كار برخورد كنیم.
جهانبخش بیان كرد: از این به بعد هیچ غذر و بهانه ای از طرف بانك ها در زمینه پرداخت نكردن تسهیلات اشتغال پذیرفته نیست.
وی تاكید كرد: هر مدیری برای اعطای تسهیلات نیاز به ابلاغیه از سوی مدیرعامل بانك خود دارد باید به دنبال آن برود نه اینكه بنشیند و بگوید ابلاغیه و یا دستورالعمل نداریم یا به ما نرسیده است.
استاندار بوشهر اظهار داشت: نمی شود استانی مانند بوشهر با این همه منابع از بسیاری استان هایی كه از بوشهر منابع مالی كمتری دارند، در زمینه اشتغال عقب تر باشد.
وی با اشاره به رتبه سی ام استان بوشهر در زمینه اشتغال زایی گفت: قوانین و دستورالعمل های یك بانك در استان ما و دیگر استان ها متفاوت نیست، چرا باید با منابع بیشتر و دستورالعمل های واحد ما از نظر اشتغالزایی چنین وضعیتی داشته باشیم.
جهانبخش گفت: باید مشخص شود كه گیر كار كجاست و كم كاری از هیچ نهاد و دستگاهی پذیرفته نیست و ما باید سهمیه اشتغال خود را عملی كنیم.
وی اضافه كرد: اشتغال بحثی نیست كه براحتی و سادگی بتوان از كنار آن گذشت و از ابتدای هفته آینده همه بانك ها با همكاری دیگر دستگاه ها ابتدا آمارها را یكسان كنند و سپس تمام تلاش خود را برای رفع موانع و مشكلات اعطای تسهیلات به كار گیرند.
استاندار بوشهر بیان كرد: برخی كارها باعث ایجاد نارضایتی مردم از دولت و نظام می شود و انصاف نیست برای وامی چند میلیون تومانی این همه سخت گیری شود./منبع:ايرنا

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

در خواست برق مجانی برای استان


+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

انتخاب شهرداری جم به‌عنوان یکی از شش شهرداری برتر کشور در زمینه اقتصاد شهری

شهردار جم از انتخاب شهرداری جم به‌عنوان یکی از شش شهرداری برتر کشور در زمینه اقتصاد شهری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در دومین نمایشگاه جامع مدیریت شهری و دستاوردهای شهرداری‌های کشور خبر داد.
جمالی گفت: شهرداری جم در دومین نمایشگاه جامع مدیریت شهری و دستاوردهای شهرداری‌های کشور که از 21 تا 24 ماه جاری که در مصلای بزرگ تهران برگزار شد به عنوان یکی از شش شهرداری برتر کشور مورد تجلیل قرار گرفت.
وی افزود: اجرای طرح‌های درآمدزا و جذب سرمایه‌گذاری از سوی شهرداری جم از دلایل این انتخاب مهم و ارزشمند بوده است.
این مسئول عنوان داشت: اجرای بازار بزرگ جم که با مساحت بیش از هفت هزار متر و طراحی مطلوب پروژه‌ای شاخص در میان شهرداری‌های جنوب کشور است، مشارکت در ساخت کارخانه آسفالت و هتل در دست احداث جم از جمله پروژه‌های شهرداری‌ جم بوده که مورد توجه قرار گرفته است.
شهردار جم پروژه تبدیل بستر رودخانه به پارکینگ عمومی، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و بالا بودن نسبت بودجه عمرانی نسبت به هزینه‌های جاری را از دیگر طرح‌های مهم شهرداری جم خواند و یادآور شد: در مجموع آنچه از شهرداری جم در این نمایشگاه عرضه شد مورد توجه کارشناسان، شهرداران و سرمایه‌گذاران قرار گرفت.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

آخرین تغییرات در ادارات شهر کنگان

ثلاث - پس از تغییر فرماندار شهرستان کنگان؛ شنیده ها حاکی از وجود فشارهایی برای تغییر برخی از مدیران بومی نهاد های شهرستان است که جالب به نظر نمی رسد و از فرماندار شهرستان کنگان انتظار می رود مدیران لایق را فدای نظرات بعضی از افراد ننموده و با مدیریتی قوی، کلان و آینده نگر مانع از سودجویی برخی افراد منفعت طلب شود.

برخی از تغییرات صورت گرفته در راس نهادها و ادارات شهر کنگان :

مباهات؛‌ رئیس جدید راه و ترابری کنگان به جای رستگار

پولادی؛ به جای رئیس سابق اداره برق مهندس محمدیان

پورحیابی سرپرست مسکن و شهرسازی به جای خانم آشنا

سرهنگ شفیعی؛‌ فرمانده نیروی انتظامی، به جای سرهنگ هاشم زاده

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

كانديداي جديد در حوزه كنگان

به نقل از 20 ؛ جلیل دشتی مطلق، بخشدار سابق و عضو شورای اسلامی شهر کنگان به طور جدی وارد عرصۀ انتخابات خواهد شد. این شاعر و فرهنگی کنگانی، اخیراً مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته زبان و ادبیات فارسی اخذ نموده است، و قصد دارد در این دوره از انتخابات حضور، و با دیگر نامزدهای این حوزه رقابت نماید.

جلیل دشتی مطلق با پیشینۀ فعالیت در انجمن های ادبی، شوراهای اسلامی شهر و شهرستان، ادارۀ فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری کنگان از شانس زیادی برای انتخاب برخوردار است.

وی علاوه بر شهرستان کنگان، به دلیل قرابت فامیلی و ارتباط با اهالی فرهنگ، در شهرستان دیر نیز دارای محبوبیت و از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

در صورت حضور دشتی مطلق، وی سومین کاندیدای شهرستان کنگان در نهمین دورۀ انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهد بود. پیش تر قیصر صالحی و شیخ موسی احمدی از شهرستان کنگان، رسماً حضور خود را در این دوره از انتخابات اعلام نموده اند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

نصوري : واگذاري اجراي راه آهن شیراز - بوشهر - عسلویه به خاتم الانبياء

مسعود نصوری :هم اكنون مطالعه پروژه راه آهن بوشهر - شیراز- عسلویه انجام شده وعملیات اجرایی دو قطعه در استان بوشهر و دوقطعه دراستان فارس در مجموع به طول 200 كیلومتر در دست اجراست.

وی اظهار داشت : چهار قطعه از پروژه راه آهن شیراز - بوشهر- عسلویه به عنوان یكی از مصوبات سفرهای استانی هیات دولت به این استان اجرایی شده است.

نصوری تصریح کرد :براساس مصوبه دور نخست سفرهای استانی هیات دولت به استان بوشهر دربهمن ماه سال 84 باید مطالعه پروژه راه آهن شیراز- بوشهر- عسلویه انجام و براساس مصوبه دور دوم سفرهای استانی رییس جمهوری و هیات دولت به استان بوشهر در بهمن ماه سال 86 نیز این پروژه اجرایی می شد.

وی اضافه كرد: در مصوبه سفر هیات دولت برای ساخت پروژه راه آهن شیراز- بوشهربه عسلویه 750 میلیارد تومان برآورد اعتبار شده است.

معاون امورعمرانی استانداری بوشهر یادآورشد: در بودجه امسال نیز 25میلیارد تومان اعتبار برای پروژه راه آهن شیراز - بوشهر - عسلویه پیش بینی شده است.

وی عنوان کرد : اعتبار این پروژه به صورت مشترك توسط وزارتخانه های راه و شهرسازی و نفت باید تامین شود.

نصوری اضافه كرد:براساس مصوبه تامین هزینه ساخت این پروژه تا مرحله ریل گذاری به عهده وزارت نفت و ریل گذاری به بعد برعهده وزارت راه و شهرسازی است.

نصوری بدون اشاره به سهم اعتبار ریالی وزارتخانه های نفت و راه و شهرسازی از مجموع اعتبار مورد نیاز پروژه راه آهن شیراز - بوشهر - عسلویه افزود: تاكنون 90 میلیارد تومان توسط وزارت نفت اعتبار برای اجرای این پروژه اختصاص یافته است.

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر با بیان اینكه به علت تامین نشدن بموقع اعتبار این پروژه با تاخیر روبه رو است گفت: برای جبران این تاخیر و شتاب دهی به عملیات اجرایی و بهره گیری از توان مالی و ظرفیت اجرایی قرارگاه خاتم انبیا مقرر شده است پروژه راه آهن شیراز - بوشهر - عسلویه به این قرارگاه واگذار شود.

نصوری افزود: در همین ارتباط تفاهم نامه واگذاری این پروژه امضا شده است و مذاكره اولیه برای اجرا نیز انجام شده است .

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

مطالب قدیمی‌تر