اخبــــــــــار عســـــــــــلويــــه

دوباره برگشتیم

8 رشته‌ جديد كارشناسي ارشد در دانشگاه پيام‌نور عسلويه

رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر از راه‌اندازی 8 رشته‌ جدید در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور عسلویه خبر داد و خاطرنشان کرد: به منظور ارتقاء سطح علمی منطقه و با رایزنی‌های متعددی که انجام شده، مجوزهای لازم برای راه‌اندازی رشته‌های حقوق، روان‌شناسی، حسابداری، آی‌تی، معماری، عمران با گرایش راه و ترابری، صنایع و مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی ارشد در پیام نور عسلویه اخذ شده است.
احمدی تصریح کرد: زمان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور عسلویه در بهمن ماه سال جاری است.
وی اضافه کرد: نگاه مدیریت این دانشگاه تمرکززدایی و ایجاد رشته‌های متناسب با نیاز در مناطق مختلف استان بوشهر است و در این راستا گام‌های اساسی برداشته شده است.
احمدی عنوان داشت: در راستای تربیت نیروهای متخصص و بومی مورد نیاز پارس جنوبی اقدام به راه‌اندازی چندین رشته متناسب با نیاز منطقه ویژه در دانشگاه پیام نور عسلویه کردیم.
وی برخی از رشته‌های مورد نیاز منطقه را شامل رشته‌های مهندسی برق با گرایش‌های قدرت، کنترل، مخابرات، الکترونیک و مهندسی پزشکی، مهندسی نفت و طراحی فرآیندهای صنایع نفت، مهندسی نفت با گرایش صنایع گاز، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران و مهندسی شیمی دانست که هم‌اکنون علاقمندان و دانشجویان بومی می‌توانند در این رشته‌ها ادامه تحصیل دهند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

رئيس دانشگاه پيام‌نور عسلويه از اشتغال 60 درصد(غیر بومی) دانشجويان اين دانشگاه در پارس جنوبي

رئيس دانشگاه پيام‌نور عسلويه از اشتغال 60 درصد دانشجويان اين دانشگاه در پارس جنوبي خبر داد و خاطرنشان كرد: دانشگاه پيام‌نور بين‌المللي عسلويه هم ‌اكنون بيش از يك هزار و 800 دانشجو در 19 رشته تحصيلي دارد و بيش از 60 درصد اين دانشجويان در پارس جنوبي مشغول كار هستند.
قاسمي از افزايش رشته‌هاي تحصيلي اين دانشگاه به 29 رشته خبر داد و تصريح كرد: تا قبل از مهر ماه امسال و شروع سال جديد تحصيلي دانشگاه‌ها، تعداد رشته‌هاي اين دانشگاه از 19 رشته به 29 رشته افزايش مي‌يابد كه امري بسيار مهم است.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

60 درصد از آنان شاغلان در پروژه هاي منطقه ويژه پارس و 40 در صد ديگر نيز كه عمده آنها بومي هستند !

رييس دانشگاه بين المللي پيام نورعسلويه:

سياست ما در مرحله اول جذب نيروي متخصص و در مرحله دوم جذب نيروي بومي است زيرا نيروهاي غير بومي حضور دايمي ندارند و پس از مدتي منتقل مي شوند، اكنون تعدادي نيروي بومي جذب شده اند و تعداد ديگري نيز در دست بررسي هستند. 

هزينه هاي دانشگاه پيام نور يك چهارم دانشگاه هاي آزاد اسلامي و دانشگاه هاي شبانه دولتي است و استانداردهاي رعايت شده در اين دانشگاه با معيارهاي كشوري مطابقت دارد.

با هماهنگي كه با شهرداري عسلويه صورت گرفته و با هدف نزديك كردن محيط شهري با فضاي دانشگاه ،قرار بر اين شد كه 22 هزار متر مربع زمين كنار دريا براي توسعه فاز دوم دراختيار اين اين دانشگاه قرار گيرد.
قاسمي افزود: احداث سالن ورزشي با اعتبار 13 ميليارد ريال، كارگاه و آزمايشگاه از برنامه هاي فاز دوم اين دانشگاه است.

در اين دانشگاه حدود 60 درصد دانشجوي شاغل در پرو ژه ها مشغول تحصيل هستند كه همگي رشته هاي خود را به صورت هدفداري انتخاب مي كنند و در كنار فعاليت شغلي امكان تحصيل نيز دارند. 

ايجاد رشته هاي كارشناسي ارشد نيز از سياست هاي آتي اين دانشگاه در هفت رشته است كه مطابق با نيازهاي علمي منطقه تعريف شده است و اكنون پنج هزار نفر ثبت نام كرده اند.

با توجه به بخش بين الملل اين دانشگاه پذيرش دانشجوي خارجي هم مستلزم فراهم كردن زيرساخت هاي رفاهي مانند خوابگاه است كه اين زيرساخت ها نيز دردست اجرااست

يكهزارو800 دانشجو دارد كه 60 درصد از آنان شاغلان در پروژه هاي منطقه ويژه پارس و 40 در صد ديگر نيز كه عمده آنها بومي هستند به صورت آزاد وارد دانشگاه شده اند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

شش رشته جديد در دانشگاه پيام‌نور عسلويه

 قاسمی:راه‌اندازي شش رشته جديد در دانشگاه پيام‌نور عسلويه خبر داد و گفت: در سال تحصيلي جاري شش رشته تحصيلي جديد در مقطع كارشناسي در اين دانشگاه راه‌اندازي شده كه ارزش بسيار زيادي در بر دارد.
قاسمي بيان داشت: رشته‌هاي حقوق، علوم سياسي، مهندسي محيط زيست و منابع طبيعي، مديريت جهانگردي، مديريت آموزشي و مشاوره روانشناسي از جمله رشته‌هاي تحصيلي جديد است كه از مهر‌ ماه امسال در اين دانشگاه راه‌اندازي شده است.
وي يادآور شد: عسلويه از مهم‌ترين مناطق نفت و گاز در ايران و خاورميانه است و استقرار دانشگاه و مراكز عالي در اين منطقه ضرورتي اجتناب‌ناپذير است و همه تلاش مسئولان براي افزايش كمي و كيفي سطح تحصيل در اين منطقه به كار گرفته شده است.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

از 20 بهمن انجام مي‌شود؛ آغاز ثبت‌نام كارداني پودماني دانشگاه علمي ـ كاربردي عسلويه‌

جابر قاسمی: گسترش مراكز آموزش عالي از مهم‌ترين خدمات نظام جمهوري اسلامي است و در چند سال گذشته در عسلويه شاهد فعاليت بسيار خوب دانشگاه جامع علمي‌‌ ‌‌ـ كاربردي و دانشگاه پيام‌نور شعبه بين‌المللي عسلويه هستيم و روز به روز نيز پيشرفت بيشتري را شاهد هستيم.
رئيس دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي عسلويه از آغاز ثبت‌نام كارداني پودماني دانشگاه علمي ـ‌ كاربردي عسلويه خبر داد و خاطرنشان كرد: ثبت‌نام داوطلبان متقاضي ثبت‌نام در پذيرش دوره‌هاي كارداني پودماني علمي كاربردي از روز چهارشنبه 20 بهمن آغاز مي‌شود و تا 26 بهمن نيز ادامه دارد.
قاسمي تصريح كرد: دفترچه راهنما و كارت اعتباري ثبت‌نام داوطلبان كارداني پودماني علمي ـ‌ كاربردي در مهلت اعلام شده در باجه‌هاي پستي توزيع مي‌شود و علاقمندان مي‌توانند آن را تهيه كنند.
وي اضافه كرد: داوطلبان ثبت‌نام و شركت در آزمون كارداني پودماني علمي ـ كاربردي مي‌توانند به سه روش مراجعه به باجه‌هاي پستي، شبكه اينترنتي سازمان سنجش و سيستم فروش فروشگاهي مدارك ثبت‌نام را تهيه كنند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

راه‌اندازي 19 رشته تحصيلي به صورت فراگير در دانشگاه پيام‌نور عسلويه

رئيس دانشگاه پيام‌نور عسلويه از راه‌اندازي 19 رشته تحصيلي به صورت فراگير در دانشگاه پيام‌نور عسلويه خبر داد و خاطرنشان كرد: دانشگاه پيام‌نور مركز بين‌المللي عسلويه در مقطع كارشناسي به صورت فراگير در 19 رشته تحصيلي دانشجو مي‌پذيرد.
قاسمي تصريح كرد: رشته‌هاي حسابداري، روانشناسي عمومي، علوم اجتماعي (گرايش پژوهش‌گري)، علوم تربيتي، مديريت برنامه‌ريزي آموزشي، علوم تربيتي (مشاوره و راهنمايي)، علوم سياسي و حقوق و مترجمي زبان انگليسي از جمله اين رشته‌ها هستند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

مهلت ثبت‌نام دوره‌هاي ترمي دانشگاه جامع تمديد شد

معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي گفت: مهلت ثبت‌نام دوره‌هاي كارداني، كارشناسي پيوسته و ناپيوسته دانشگاه جامع علمي كاربردي تا روز چهارشنبه سوم آذر ماه تمديد شد.

رجبعلي برزويي، معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي با بيان اينكه مهلت ثبت‌نام دوره‌هاي ترمي دانشگاه جامع علمي كاربردي تا روز چهارشنبه سوم آذرماه تمديد شده است، افزود: ثبت‌نام دوره‌هاي كارداني، كارشناسي پيوسته و ناپيوسته دانشگاه جامع علمي كاربردي در 331 رشته ،2606 كد رشته محل و ظرفيت پذيرش حدود 140هزار نفر در 4 گروه صنعت، كشاورزي، خدمات اجتماعي و هنر انجام مي‌شود.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

دانشگاه پيام نور عسلويه بدون كنكور دانشجوي ارشد مي پذيرد

جلالیان: با تلاش وپیگیری های زیاد توانستیم با موفقیت کمیته آموزشی دانشگاه پییام نور عسلویه که در کشور بعد از دانشگاه کیش دومین دانشگاهی است که بدون کنکور دانشجوی ارشد  می پذیرد  مجوز بگیریم.

رشته درسی مورد نظر در مقطع ارشد به شرح زیر:

روان شناسی-حقوق بین الممل-مدیریت بازرگانی-مهندسی آی تی- صنایع و حسابداری می باشد

+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

قابل توجه بومیان بخش عسلویه!!!!

سهميه ويژه كاركنان پارس جنوبي براي تحصيل در دانشگاه پيام نور عسلويه


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

راه‌اندازي 8 رشته در دانشگاه علمي ـ كاربردي منطقه ويژه پارس جنوبي

بخشدار عسلويه خبر داد: مديرعامل سازمان منطقه ويژه در يك سال اخير براي تعالي و رشد عسلويه و شهرستان كنگان و استان بوشهر اقدامات بسيار خوب و قابل قبولي انجام داده و تحولي اساسي در توسعه زيرساخت‌هاي استان ايجاد كرده است.
وي افزود: هر زمان كه مسئولان شهرستان و بخش از سازمان منطقه ويژه كمك و همكاري خواسته‌اند، مسئولان ارشد سازمان پاسخ مثبت داده‌اند به ويژه در توسعه مراكز علمي و دانشگاهي و كمك به توسعه فضاي آموزشي بسيار همكاري داشته‌اند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  | 

رئيس دانشگاه بين‌المللي پيام نور عسلويه خبر داد:

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، جابر قاسمي سه‌شنبه‌ شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه پيام نور عسلويه در توسعه منطقه نقش بسيار مهمي دارد و گسترش اين دانشگاه و افزايش تعداد رشته‌هاي اين مركز بين‌المللي در آينده منطقه بسيار مثمرثمر است.
وي افزود: دانشگاه پيام نور عسلويه مي‌تواند منشاء صدور مديران و مهندسان پروژه‌هاي پارس جنوبي باشد و اين دانشگاه در آينده‌اي نزديك نقش بسيار ارزشمندي در پيشرفت منطقه ويژه ايفا مي‌كند و انتظار داريم كه همه مسئولان منطقه و مديران شركت‌هاي مستقر در عسلويه همكاري كنند تا بتوانيم بر كيفيت و كميت كار دانشگاه بيفزاييم.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط اخبار عسلویه  |